Doğa 6 aylık!

fotoğraf5Evet 6. ay geçeli, 6 ay geçmiş olabilir ama 2 çocuklu kadınım ben. Yaşlıyım. Huysuzum. Ancak yani.

Sağlık, sıhhat, gelişim falan feşmekan yerinde Allah’a binlerce şükür.

De, iki sorum var.

Soru 1: Hani Yengeç erkekleri, sakin, duygusal, pamucuk pamucuk oluyordu? Doğa’nın su grubuyla ilişkisi bir “ayı balığı” olmasından ibaret bence. Öggghhh öggggh diye sesler çıkarıp, bütün gün bir oturup bir kalkıyor. Kucakta gezerken, sağa sola sarkmak suretiyle bizi istediği yere götürtüyor. Kendimi avatar sanıyorum yeminle. Geçen, annem bile -ki dünyanın en duygusal kadınıdır, ve öyle torunlarına ayı balığı falan diyoruz diye ağzımızın ortasına terlik vurabilir- yine bir “öghhh ögggh” anında Doğa’ya bakıp, ay bu oğlan da bir hayvana benziyor ama, ay hayvan dediysem de yavrusuna, ay hani çok tatlı olanlar var ya falan diye Doğa’yı “tanımlamaya” uğraşıyordu. Ayı balığı anne dedim. Bildin mi? Ayı balığı. Ağzının kenarıyla güldü. O bile inkar edemedi. Radde o yani!

Soru 2: Hani 2. çocuklar daha sakin oluyor, daha iyi uyuyor, zamansızlıktan, mecburiyetten yatağa koydun mu olay bitiyordu? Hadi o uyumayı bilemedi, hani ben tecrübeli anneydim, ikincide işimi bilirdim, gerekirse uykuyu ben öğretirdim?

“Uyku eğitimi” kisvesi altında birşeye başlamıştık, sonuç bu defa şahane olacaktı. İlk adımlar iyi gibiydi. Hani şöyle “ekose etekli levrek” pişirmeye niyet etmişsin gibi. Malzemeleri, sosyetik mahalledeki şarküteriden almışsın gibi. Balıkçıya “ver oradan en pahalısını, denizden tutmadığını biliyom ama ver yine de deniz levreği yazanı, bu defa çok önemli yemek yapcam.” demişsin gibi. Fonda klasik müzik açıp, yanına bir kadeh “blush” alıp, yemeği pişirmeye başlamışsın gibi. Yemeği pişirirken, uzun boylu, kaslı, kot pantolonlu, çıplak ayaklı “sevgilin” bak kocan demiyorum sevgilin, arkandan ensene bir öpücük kondurup, hımmm mis gibi kokuyor sevgilim demiş gibi. Bildin mi?

Sonuç: Akşama kocanla pijamaların üstünde, televizyonda Keloğlan, Örgülüüü Örgülüüüü diye bağırırken, dibi tutmuş kurufasulye yanına turşu yemişsin gibi.

Söyleyeceklerim bu kadar.

Turşu kornişon ama. Umut var yani. Az da olsa.

Niye uyutamıyorum ben bu çouckları yahu?!!!

 

 

 

 

 

4 Responses to “ “Doğa 6 aylık!”

 1. özgecan dedi ki:

  Öperim o miniş çıplak ayakları, oğlanı da büyüttün Tuba, maşallah sana 🙂 (dışı seni içi beni yakar dediğini duyar gibiyim)
  Okula başlayınca da sabahları kalkmak bilmiyorlar, biz de uyuyacağız bir ara ama emekli olunca herhalde…

 2. idilik dedi ki:

  Hep söylerim bir daha tekrar ediyorum : ‘Erkekler de burç ayrımı yok bence hepsi ‘erkek burcu’, aynı tornadan çıkmış gibiler anacım (istisnalar kaideyi bozmaz)

  Of benim erkek anası olarak hareket, koşturmaca, yakalamaca, spidermancilik vs gibi testesteronsal etkinliklere bağışıklığım arttı ancaaaaakkkk oğlan evlatların ketumluğu ile sorunlarım var, bu konu ile ilgili yakında yazacağımdır efenim blöğümde. Bu erkekler neden hiç duygularından onu bırak okuldaki bir günlerinden bile bahsetmezler. Dertliyim Tuba ühühühühü
  Sana da kolay gelsin ama yalnız değilsin dediğin o hem şehvetli hem formda hem gusto sahibi anneler sadece sosyal medyada ve hayatlarının sadece ‘iyi anlarını’ paylaşıyorlar, işin gerçek tarafını biz biliyoruz arkadaşım :)-

  Haydi çok uzun tuttum çok tatlı bir annesin çocukların da birbirinden tatlı ama erkek çocuk hareketliliğine hoşgeldin (bi de yürüyünce gör demicem hayır hayır demicem insanın içini karartan annelerden değilim ben ne alaka yani hahaha)

  öptüüümmmm

  • tuba dedi ki:

   Erkek burcu işini tuttum İdilcim! 🙂 Tüm sorularıma cevap oldu!
   Ketumluk işini de Defne’nin erkek arkadaşlarının annelerinden çook duyuyorum, ben kesin çatlarım öğrenmezsem. Doğa da ketum olursa, Defne’yle aynı okula gönderip, tüm dedikoduları ondan öğrenmeyi planlıyorum!
   Ve çoook tatlı bir anne olduğumu senden duymak çok tatlı! Bayağı inandırıcı duruyor 🙂

   Öpüyorum ben de seni çok!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir