Defne 3 oldu!

3yas1

 

Ben buralarda yokken Defne 3 oldu!

Hiç kıvıramayacağım, yalan söyleyemeyeceğim, ben bu kızı gün geçtikçe daha çok sevdim. Doğduğu gün böyle bir aydınlanma falan gelmedi bana. Daha ziyade bir ne halt edeceğim duygusu, bir korku. Tabi ki heyecan, mutluluk, aşk, sevgi var, olmaması mümkün değil, ama arka fonda hep bir acabalarla. Sonra her geçen gün, birşey daha ekledi bize, ilişkimize. Söylediği birşey, gülerken ağzının kenarındaki bir kıvrım, keki nasıl sevdiğini bilmek, hayatımızı birbirimizle paylaşmak ve sohbet etmek, şaka yapması, şakadan anlaması, kokusunu daha da çok tanımak, didişmek, barışmak, beraber kahkahalar atmak, anne-kız amaçsızca gezmek, pazara, metroya, Güvenpark’a, Eymir’e, Kuğulupark’a, Odtü’ye, İkea’ya gitmek, ortak bir sırrımız olduğunda gözlerinin parlaması… Daha bir milyon şey. Ben Defne’yle yaşadıkça çoğaldım. Onun da bir kişiliği olduğunu gördükçe, ne kadar benzediğimizi ve nasıl da hiç benzemediğimizi keşfettikçe heyecanlandım. Tamam, hormonlar coşmuş olabilir, ben hisli mandaya bağlamış olabilirim ama çok seviyoruuuuum ulan! İyi ki doğdu, iyi ki benim kızım olarak doğdu, iyi ki Defne şimdi olduğu insan, iyi ki komik, iyi ki eğlenceli, iyi ki az buçuk deli!

Doğumgünün için nasıl süslemeler, nasıl bir pasta istersin dedim. Süsler dondurmalı, kağıtlar balonlu, pasta hem dondurmalı hem aslanlı olsun dedi. Hiiiç dayatmacı olmayan, ama bal gibi de, mimarım oolum ben, öyle karışık konsept falan gelmez bana, az çoktur çocuum dayatmacısı anne hissiyatımla, en yumuşak sesimle, aaa Defnecim, bunlardan birini seçsek, süslemeleri, kağıtları, pastayı birbiriyle uyumlu yapsak daha güzel olmaz mı dedim. Hayır, daha güzel olmaz dedi.  Eğer süslemeleri dondurmalı, kağıtları balonlu, pastayı da hem dondurmalı hem aslanlı yapmazsanız, bir daha iyi ki doğdunumu sizinle kutlamam dedi. Neyyyy dedim? Kreşte iki tane arkadaşı oldu diye totosu kalktı zaar. Akşama parka gidelim, öbür gün bilmem ne cafenin çimenlerine gidelim falan diye planlar yapıp, bize söylüyorlardı da, ben tehlikenin farkına varamamışım. Ulan ben elinden tutup götürmesem, parka gidemezsin, ne doğumgünü kutlaması, bu neyin özgüveni diyemedim. Yemedi. Belli mi olur, bugün yalnız başına parka gidemez diye havalara girerim, posta koyarım, yarın öbürgün huzurevinin kapısında yolunu beklerim. Neme lazım, ben işimi garantiye alayım da.

 

3yas3

 

Pastayı yapacak kızcağıza, şöyle pastel renklerde bir pasta istiyorum, uçuk maviler, toz pembeler, mint yeşilleri, böyle bahar gibi olsun, yaz gibi olsun, üstünde bir de dondurma olsun diye anlattım da anlattım, sonra da utana sıkıla ekledim, şeyyy yanına da bir aslan  şeyedebilir miyiz, küçüğünden de olsa diye.

 

3yas5

 

Sonuçta herşey onun istediği gibi oldu mu, oldu.

Bir sürü sevdiğimiz insan, bizim için, Defne için toplandı. Bazı çoook sevdiklerimiz, bizim için çok uzak yollardan geldi.

Çocuklar delice kudurdu mu, kudurdu.

Bir sürü kavga, çıldırma, bağırış çağırış koptu mu, koptu.

Aşk, kan, gözyaşı, kahkaha, çığlık bol muydu, boldu.

Demek ki herşey süper oldu!

 

3yas9

3yas2

 

Pastayı üflediği andan itibaren, üçün bittiğine inanıp, bir türlü kabul etmedi, 3 olmayı. Bu aralar 3.2 yaşında olduğunu söylüyoruz, seviniyor garibim, çaktırma!

 

3yas8

 

Ben doğurduysam, ben yumulurum!

 

3yas6

 

Havalar 1500 başlarken olaya, bir İkea tüneli bitirdi herşeyi. Saçı, başı, totoyu, kafayı dağıttı!

 

3yas7

 

Hediye gelen flüt-zurna olaya son noktayı koydu!

 

3yas10

 

Hüsnü Şenlendirici olarak başlayan müzik hayatı, Ciguli olarak sona erdi.

Hadi herkese bizden gelsin o zaman Ciguli’den!

Şarkıcı karısı Binnaz,

Kumarcı karıcı Binnaz,

Esnaf karısı Binnaz,

Binnaaaaaz, Binnaaazzzz….

2 Responses to “ “Defne 3 oldu!”

 1. nazli dedi ki:

  Tubacımm, Defnecimm mutlu yıllar !!! Fotolar muhteşemmm, o balonluya mı baksam yoksa defne 3 yapmaya çalışırken anne-baba yumulduğunuza mı şaşırdım, hepsi harika, benim favorim 3 yaş, bilmem sen ne dersin? 🙂

  • tuba dedi ki:

   Çok teşekkürler Nazlıcım 🙂 3 yaş artık bildiğin arkadaşmış bize, değil mi? Ama o küçük insan hallerine inanıp, adam zannediyoruz, arada bir sapıtıp krizler çıkınca, şaşırıp kalıyorum, bunu Defne mi yapıyor diye:)

   Öpüyorum ikinizi de çok!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir