Defne 20 aylık!

2 ile başlayan 2 basamaklı aylar geldi ya, ne bu şimdi? 2 de gelecek, çok az kaldı, ona göre ayağını denk al mı demek? Bebeğin büyüyor, koca kız oluyor mu demek? Günler çok çabuk geçiyor haberin olsun, haberin olmadan geçer giderse çok üzülürsün mü demek? “1”, ne kadar naif, kırılgan, bazen yalnız, tek başına ayakta duramaz, ama bir o kadar da güçlü, asi, ilk, özelse, “2”  de bir o kadar, kendine yeter, iki ayağıyla yere sağlam basar, özgürlüğünü ilan eder, sensiz de idare eder, iki elim, iki ayağım, iki gözüm, iki kulağım gibi iki de yaşım var, tamamlandım ben mi demek? 1’ken sana bağımlıydım, 2’yken dünyaya açıldım mı demek? Hayır, daha 2’ye hazır değilim ben, bu dört ayı çok iyi değerlendirmem lazım. O bağımsızlığını ilan ederken, arada bir de olsa, ürküp gelip, minicik elini avucumun içine koyup benden yardım istemesinin keyfini çıkarmam lazım. Bu dört ayda, aaa Defne bebek mi olmuş diye kandırıp kucağıma yatırıp, sarılıp sarılıp öpmem lazım. Daha dört ay boyunca, offf ya bebek büyütmek de zor iş arkadaşım, ne yiyor, ne uyuyor, ne dediği de anlaşılmıyor diye bol bol söylenmem lazım. Hala 11 kilo olmamışken bol bol kucağımda taşımam lazım. Alooo, o dört ayda benim daha 2 yaş sendromuna çooook çalışmam lazım!

 

Hem daha birşeyi ver demek yerine, elini gösterip “Goy” diyenden çocuk mu olurmuş?

 

 

Ya da hala altı bezli olup, her bezini değiştirme aşamasında, yarı çıplak kaçandan?

 

 

Artık saçı bağlanıyor, hatta örülüyor olması biraz yanıltıyor olabilir.

 

 

Ya da giyinip süslenip, gezmeye giderken gece bile olsa güneş gözlüğünü takması da…

 

 

Ama bildiğin bebek işte… Dizime yattığında… 4 ay daha. Banane.

12 Responses to “ “Defne 20 aylık!”

 1. nesteren dedi ki:

  ühühüüüü asıl banane yaa. ne çok ağladım.
  hele o aynadaki tütülü poz.
  hemen büyümesinler yaa hain domdomlar 🙁

  • tuba dedi ki:

   Ay bilemedim ki Nesteren ya, büyüdükçe de hep daha güzel şeyler oldu şimdiye kadar. Ama sınır neresi onu bilemiyorum. Çünkü büyüdükçe güzelleşiyor’un bir son noktası var, eminim! En kötü terliği yapıştırmak isteyeceğim ergenlik günleri gelecek de, biri dese ki 5 yaşına kadar iyi falan diye, bilsek o günü de o zamana kadar keyfini çıkarsak, büyüyorlar diye üzülmesek:)

 2. Hacer Karpuzoğlu dedi ki:

  Senin her pozun bizim kalbimizden ayrı vurdu minik kuzum.Allahım nazarlardan korusun…

 3. Ceylinin Annesi dedi ki:

  İnanılmaz bir şekilde büyüyorlar, günden güne kendileri oluyor, kişiliklerini kazanıyorlar.
  Biraz sendromlarından, biraz huylarından ‘ben’leri var artık onların. Ama gelişimlerini izlemek, büyümelerini görmek çok keyifli değil mi, her zorluğa rağmen..
  Çok tatlı defne, tma bir bıcırık, her fotoğrafta ayrı bir cimcime..
  Sevgiler…

  • tuba dedi ki:

   O hız ve büyüme bazen çokça mutluluk, bazen de hüzün veriyor bana. Çok mu çabuk diye… O yüzden günü çok güzel yaşamak lazım galiba. Ve dolu dolu… Bizden de sana ve Ceylin tatlısına sevgiler…

 4. my little world dedi ki:

  valla sen böyle aralara Defnenin fotoğraflarını koyarsan yazdıkların da bir kulağımdan girip öbüründen çıkıyor..bayıldım yine her birine uzun uzun baktım,goy’un Defnemin eline bir şeyler öyle mahzun bakmasın kuzum, şeydeki gibi baksın kokoş olan var ya hani gözlüklü; ondaki gibi..yakın olsak da yesem onu bennnn oyy oyy..bir de 2 yaş demişin sendrom demişin.girmezler inşallah..dinimiz.Amin..

  • tuba dedi ki:

   Yaaa işte sen ve senin gibiler yüzünden, iki masum bakarsam istediğimi alırım, biraz da gözyaşı olursa tamamdır bu iş diye her istediğini yaptırıyor! Yani ben ve benim gibiler yüzünden:) Goy’amam efendim, ben fotoğraf çekersen makinemi istemesin:) Dualarına benden de kocaman bir AMİN! Öperim ikinizi de !

 5. ayytun dedi ki:

  Başımıza moda ikonu kesilecek! Artist

  • tuba dedi ki:

   Moda ikonu mu bilemem ama bu aralar fena artizz olduğu kesin:) Havası kimeyse artık:)

 6. cokoprenses dedi ki:

  gözlerim doldu okurken.neden söylemiyorsun blogum var diye,neden takip etmiyorum seni..cok kızdım kendime çok.

  • tuba dedi ki:

   Olsun canım, geç olsun da güç olmasın:) Ne mutlu bana yazdıklarımı okuduysan, ve sevdiysen…

   Hoşgeldin:)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir