Sana diyorum 2013!

Zaman hızlı geçiyorsa, iyi geçiyor, mutlu geçiyor, eğlenceli geçiyor. Demek midir? Galiba. 2012 çok hızlı geçti. Diyorum ama şimdi. Yaşarken hiç de öyle demediğim zamanlar da vardı. Çoğunlukta değildi. Ama vardı.

2012’de dedim ki ben “İyi ki anne olmuşum, hatta iyi ki Defne’nin annesi olmuşum.” Başlarda biraz da ıskaladığım anneliğin keyfini doya doya yaşamaya başladım. Çok şükür. Bir sürü ilk. Bir sürü heyecan. Kahkaha. Kızgınlık. Ama mutluluk sonunda.

2012’de dedim ki ben “İyi ki evliyim, ve iyi ki Güney’le evlenmişim.” Defne doğana kadar, hala iki mutlu sevgiliyken artık aile olduk. Güney sevgilimken, baba oldu, kocam oldu. Pek güzel oldu.

2012’de dedim ki ben “İyi ki bu güzel ailelere sahibim.” Onlarsız hayat olamaz.

2012’de dedim ki ben “İyi ki dostlarım var.” Kahkaha atarken benimle gözlerinden yaşlar gelen, ama birine kızıp küfrederken de coşup benden çok sinirlenen, mutsuzsam, korkuyorsam “hadi len sana bunlar koyar mı, kalk bir yüzünü yıka da kendine gel!” diyen.

2012’de dedim ki ben “İyi ki işim bu.” Heyecan verici gelişmeler var. Biz başardık diyeceğimiz şeyler var. Eşiğinde beklediğimiz şeyler var. Bir “adım” bekleyen.

Kötü günleri de hatırlıyorum. Ama flu. Neyse ki… Demek ki geçiyor. İçindeyken hiç geçmeyecek gibi gelse de.

2013’te bunlar hep olsun, sağlık olsun, mutluluk olsun, hayat Coca Cola reklamlarındaki gibi sıcacık olsun, zor günler olacak, olmalı, ama çabucak geçsin gitsin.

Ayy bu da anne olunca iyice hisli manda oldu diyeceklere de buradan selam olsun:)

De şimdi bunlar olurken 2013’te arabam Gulietta olsa, cüzdanım hep dolu dolu olsa, tatilim New York’ta olsa, ayakkabım Christian Louboutin olsa, şöyle tasarım bir elbisem olsa, akşam yemeğim her gün masamda, kahvaltım her sabah yatağımda olsa, bir sürü iş toplantım olsa, hepsinin çıkışında tık tık tık topuk seslerimin arasından “Vay be kadına bak, işi biliyor.” sesleri gelse, saçım her sabah kendi kendine güzel olsa, boyum birdenbire 10 cm uzamış gibi dursa, Defne kendi kendine “Uykum geldi, ben yatmaya gidiyorum.” dese, yemekleri kendi kendine yese, tabakta kalanları da ekmekle sıyırsa, benimle alışverişe de gelse, konsere de, sergiye de, yemeğe de ve hiç söylenmese, çok şey mi istemiş olurum? Evet. Çok şey istemiş olurum. Ama banane. Geçen sene de söylemiştim, bu sene de söylüyorum. İsteyenenin bir yüzü kara, vermeyenin iki yüzü!

Hadi bakalım 2013!

8 Responses to “ “Sana diyorum 2013!”

 1. my little world dedi ki:

  aha da şimdi 2 gün kalmış dileklerimi yazayım geç kalmadan diye oturdum şunun başına,pat seni gördüm..Bir solukta okuyordum yüzümde gülümsemeyle, Defne ben yatmaya gidiyorum deyince aldı mı beni bir gülme,çocuğu uyandıracaktım:)
  Amin diyorum tüm dileklerine Tubacım yeni yılda da yaz hep yaz..Çok sevgiler ve öpücükler güzel Defneciğime ve sana!

  • tuba dedi ki:

   Ah ahh, hayal kurarken bile hiç gerçekçi değil, değil mi uyku durumları:) Aman napalım sağlıklı olsunlar da!

   Hepimizin dileklerinin kabul olacağı, güzel bir yıl olsun inşallah! Öpüyorum kocaman Melis’i de seni de:)

   Mutlu seneler…

 2. nesteren dedi ki:

  Defneee seni yerim kıız. nasıl da büyüdün bu sene. ne güzel oldun.
  ananı dinleme sen boşver. daha ben yatmaya gidiyorum demene 7-8 yıl var.
  keyfine bak aşkım sen.
  yeni yılda herrrr istediğiniz olsun canlarımın içi.
  Öperim hepinizi.

  • tuba dedi ki:

   7-8 yıl mıııı? Umut fakirin ekmek kapısı, yerler bir etme hepsini bir anda:)

   Hepimizin tüm dilekleri gerçek olsun inşallah, en şakasından olanlar bile:)

   Öpüyorum kocaman!

 3. nazli dedi ki:

  Defneyeee baaak, ben onun bu minik hallerini hiiç görmemişim, ne kadar tatlıymış, ve gerçekten şimdi sanki hanımefendi olmuş, büyümüş büyümüş!

  Tubacım, tümm dileklerin gerçek olsun, sağlık olsun, huzur olsun inşallah. En çok da uykum geldi yatmaya gidiyorum bir an önce olsun, sizden de bize sıçrar belki bakarsın :))

  Mutlu seneleeer eğer görüşemezsek 🙂

  • tuba dedi ki:

   Hepimizin tüm dilekleri gerçek olsun inşallah, şakayla karışık olanları bile:)

   Çok öpüyorum Alya’yı da seni de!

   Mutlu seneler!

 4. Ceylinin Annesi dedi ki:

  Bu kadar şahane gülüşü olan bir kız Maşallah’ı fazla fazla hakediyor.
  Sen de o dileklerin hepsini fazla fazla hak ediyorsun.
  Ben de yılda 6 kez yurtdışı tatiline çıkmayı hak ediyorum.
  Ne olmuş yani şimdi imkansız gibi görünüyorsa. Ben istiyorum işte 🙂
  Öpücükler, İyi Seneler,
  Fatoş

  • tuba dedi ki:

   Çok teşekkürler Fatoşcum güzel dileklerin için. Bence de hepsini fazlasıyla hakediyoruz. Tabi kendimizce:) Sen Taksim gezilerine, gece gezmelerine başlamışken artık bu sene Ceylinli-Ceylinsiz (kocayla başbaşa olması tabi tercih sebebi) bir sürü yurtdışı gezmesine gidersin umarım. Da niye 6? Sevdiğin sayı 6 mı:))

   Mutlu seneler!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir