Mersin’e bir-iki Mersin’e bir-iki!

Güney iş için fuara gideceğim hem de teee Almanya’ya derse, siz de gelin isterseniz derse, ama ağzının kenarıyla söylerse, Tuba’yla Defne durur mu? Durmaz. Biz de gaza geldik “Ne işimiz var elin soğuk Almanya’sında. Biz de gideriz sıcacık Mersin’e. İki deniz görürüz, gözümüz gönlümüz açılır.” dedik. Dedik de, anne olmadan önce “Çocuk da yaparım kariyer de, üstüne tüm dünyayı da gezerim nolcaaaak, ben zaten rahat anne olacağım, çocuğum da benim gibi rahat olur.” diye bıt bıt konuşan “ben”in şimdilerde pek sesi çıkmıyor mu ne?!

Aldık uçak biletimizi, başladık hazırlıklara. Fiziksel olarak hazırlanmak neyse de içinde kırk tilki dönen kafayı hazırlamak mesele. Uçakta durur mu, yalnız nasıl olur, oturur mu, uyur mu, tek başıma bünye kaldırır mı diye kendi kendime gevezelik edip dururken “yuh” dedim kendime. Bir dur yaa. Okyanuslar aşıp Amerika’ya gitmeyeceksin. Hepi topu bir saatlik yolculukla Mersin’e gideceksin. Tilkileri kovaladım. Eski havalara girmiş halime dönmeye karar verdim. Çocuk da yaparım kariyer de, dünyayı olmasa da şimdilik yurtiçi gezmeleriyle idare ederim dedim. De benim kafa gel-git. Bugün böyle derim, yarın gamlı baykuş halime dönebilirim.

Demem o ki, uçakla bebeyle yalnız ilk seyahat için önerin varsa söyle, yoksa da bana şans dile!

7 Responses to “ “Mersin’e bir-iki Mersin’e bir-iki!”

 1. pelininstyle dedi ki:

  Ben ufaklikla yolculuk yaptim cnm ilk sart ne seviyorsa cingene gibi yanina almak:)))) yani yaninda gik dedi mi gik gak dedi mi gak olacak:))) bu arada orasi yeni ortam oldugu icin gozler fildir oluyo cok kasmiyolar. Kucaginda koridorda gezmek harika:) kulaklar icin agzina sokup isiracagi inis ve kalkista birseyler lazim. Onun disinda tedirgin olma bence

  • tuba dedi ki:

   ben o zaman gık ları gak ları çantaya doldurmaya başlayayım:))) daha bunun ııhhh ları var geh geh leri var, çantaya koyacak çok şey var çoook:)) bi de bizimkiler bir çeşit orman cini ya, gözler fıldır fıldır, ben de ona güveniyorum sağa sola bakarken geçer vakit diye!

 2. my little world dedi ki:

  Sen aslansın..sen ağasın..sen paşasın..yaparsınnn !!Bol şanslar:))

  • tuba dedi ki:

   oohhh gazı da aldım gidiyorum nuray:) gelince anlatırım, iyi geçer inşallah da darısı da senin başına derim:)

 3. Niffea dedi ki:

  Biz de geçen hafta uçakla Adana’ya gittik şurada da detaylı yazdım:) http://niffea.blogspot.com/2012/03/kzmla-ilk-seyahatimiz.html bence korkma güzel ve sessiz geçecek diye programla kendini:))

 4. modaerator dedi ki:

  dönmüş olmalısınız nasıl geçti anlat:)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir