Kafa oldu binbeşyüz!

Herkes o kadar kar kıyamet fotosu koydu. Ben de eksik kalmayayım.

Daha geçenlerde şurada “çocuk dediğin dışarıda büyür arkadaş” demiştim ya, yetmezmiş, dahası da varmış. Çocuk dediğin kalabalık ailede büyürmüş arkadaş!

Bir süredir annem ve Kaan bizde. Anne, baba, anneanne, kuzen, bakıcı abla, arada gelen giden amca, birkaç günlüğüne uğrayan babaanne, dede derken, bizim evde bir cangamadır gidiyor. Sadece Defne’li günlere “cangama” diyerek haksızlık yapmıştım, zira anladım ki “cangama” dediğin şey için en az bir bebek, bir çocuk, bir grup da sabır seviyesi yüksek, mağdur olmaya müsait yetişkin gerekiyormuş:) Evde ses seviyesi mütemeadiyen sınırların üstünde. Ama kahkaha ve eğlence de! Belli bir süre katılımcı olarak iştirak ettiğimiz Defne–Kaan kudurukluklarına, bir süre sonra “Yeter, durun, susun” diye müdaheleci olarak, kaile alınmayınca kulakları kapatıp, kendimizi “stand-by” a alıp seyirci olarak katılıyoruz. Evet, biz mağdur yetişkinler.

Sabır taşın çatlamazsa çok çocuk iyiymiş be. Yanlış anlama olmasın, biz zavallı yetişkinler için değil, yine çocuklar için! Benim anlayamadığım bir ilişki var aralarında. Öyle süslü kelimelerle “Ayy muhteşem bir iletişim var aralarında, elektrikleri tutuyor. Çocuklara özgü büyülü, saf dünyalarını paylaşıyorlar ” falan değil bu. Onlar kuduruyor, saçma birşeye dakikalarca gülüyor, ben ayıptır söylemesi mal gibi bakıyorum. Bir de arada kıskanıp, aralarına karışıp güldürmeye çalışıyorum. Dışlanıyorum. Durum bu.

Hayır, bu ikinci çocuğa sıcak bakıyorum yazısı değil!:)

Ha bir de, benden size tavsiye, ortamda iki çocuk varken asla ama asla “Hadi dansedelim” gibi bir kudurtma cümlesi sarfetmeyin.

Sonuç? Kafa oldu 1500(yazıyla binbeşyüz)!

6 Responses to “ “Kafa oldu binbeşyüz!”

 1. LEVENT KAYAR dedi ki:

  MAŞALLAH ÇOK TATLI DEFNE HANIM ALLAHIM BAĞIŞLASIN YA

 2. nesteren dedi ki:

  yaa feci anlaşıyorlar.
  üstelik çok aklı başında bir yaşa da ihtiyaçları yok.
  alis daha bizim yüzümüze bakıp tanımazken 10 yaşındaki kuzeni gelince bir gülücükler bir agular bilmem neler.
  hemen anlıyorlar karşılarında bir çocuk olduğunu.
  aralarında telepatiksel bir durum mu var nedir. hepsi böyle.
  çok tatlılar cidden.
  keşke biz de biraz daha rahat olsak da maddi manevi 3 5 7 çocuk yapsak dimi? 😛

  • tuba dedi ki:

   Şu hallerini görünce insan bir gaza geliyor tabi ama. Amaaaaa, işte orada bir durum düşünmek lazım, coşmamak lazım. Neme lazım!:)

 3. my little world dedi ki:

  her eti canga reklamında aklıma geliyordunuz..haklıymışım:)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir