Anne baba ne dinliyordu? (v1)

Öyle bilinçli bir klasik müzik dinleyicisi değilim ben. En bilinenler dışında çalan müziğin bestecisini bilmek, birine kafayı takıp saatlerce dinlemek gibi kabiliyetlerim yoktur. Ama klasik olmayan klasik müziği özellikle severim. Ne demekse artık!

“Klasik müziğin indierock ile evlenmesi” diye adlandırmış yapım evi Olafur Arnalds’in müziğini.

Takip ettiğim bir blog sayesinde tanıştık kendisiyle.. İzlandalı gençten bir çocuk kendisi. (1986 doğumluymuş!!) Bir dinleyin. Şu soğuk, gri kış günlerinde pamucuk pamucuk oluyorsunuz.

Büyüksün Olafur!

Dinlemek isteyene…

Bu vesileyle bu post da ileride Defne, anne babasının engin! müzik zevkinden faydalanabilsin diye bir süredir yapmayı düşündüğüm “Anne baba ne dinliyordu?” serisine elit bir başlangıç olsun:) Hayırlı olsun.

 

2 Responses to “ “Anne baba ne dinliyordu? (v1)”

  1. bajak dedi ki:

    oo güzelmiş..:)ama bende defnenin anne-babası defne daha yokken ne dinliyordu ile ilgili bir ofis bir de yol arşivi var ki sorma..ama onları defne 18ini geçip de gerçeklerle yüzleşecek kadar büyüyünce açıklayacağım..o zamana kadar sizi klasik müzik-jazz-blues arasında gidip gelir bilsin yavrucak..:)

    • tuba dedi ki:

      bence ufak dozlarda defne’yi tanıştırmaya başlayalım başak, sonra 18’inde annelikten babalıktan teyzelikten amcalıktan topluca reddetmesin bizi! hem defne “Aayyy ben hiç Türkçe müzik dinlemiyoruuuum!” diyenlerden olmasın. özcan deniz’i de bilsin olaruf’u da yafru:)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir