Terkedildim!

 

Bunu yazayım mı yazmayayım mı diye kaç gündür elim gidip geliyor ama benim için de Defne için de önemli bir dönüm noktası ya yazmak lazım dedim. Ya da Defne’nin adına konuşmayayım, o benim kadar “olaylı” karşılamadı durumu. O kesin içten içe plan yapıyordu, ben aniden öğrendim, ondan şok oldum. Belki biraz da “manyaklık” sarmış olabilir bünyeyi. Objektif değilim, Güney’e sormak lazım:)

Ben “terkedildim”! Defne emmeyi bıraktı. Ama böyle söylemek durumu ifade etmiyor çünkü ben tam anlamıyla terkedilmiş gibi hissediyorum. Geçen haftaki olaylı Bolu-İstanbul gezimizden döndüğümüz Pazar akşamı Defne emmek istemedi. Pek umursamadım. Düzeni bozuldu dedim. Gece, ertesi gün, ertesi gece derken, benim kafaya dank etti. Bu kız emmeyi bıraktı!!! Tabi böyle sakinlikle ve sağduyuyla karşılamadım canıııım! Hatta bu cümleyi kurmak için 1 hafta bekledim, ha gayret dedim. Ama cık. Defne emmeyi bıraktı.

Defne 6. aydan beri gündüzleri bazen 1 kere bazen hiç emmiyordu zaten, gece uyurken sadece. Niyetim daha uzun süreler emzirebilmekti ama 9.5 ay da çok iyi bir süre, üzüntüm, manyaklığım sırf bundan değil yani. Bizim yerinde duramayan, sarılmayı sevmeyen, kucakta sakin oturamayan Defne’yi kucağımda yatırmanın, sevmenin en pratik yoluymuş meğer emzirmek. 9 ay 11 gün karnımda taşıdığım, 3 ay bitişik yaşadığım, kaç aydır da “Ayy kızım emiyor daha benden ayrı kalamaz öyle uzun süreler” diye hava attığım kızım birdenbire beni öyle ortada bırakıverdi! Gururum kırıldı. Öyle kolayına kabullenemedim. Hayır önceden bir uyarı verse, benim anne deli,ruhsal olarak bir hazırlayayım şunu dese neyse.

İstanbul’dan döndüğümüz gece, benim migrenim tutmuştu, ben kötüydüm ya, emmeden uyudu ya, kesin o gece düşündü, taşındı, “Hayır ben emmeden de uyuyabiliyormuşum, koca kız olmuşum ne uğraşcam bu kadınla ya” diye verdi kararını. İyisin, hoşsun, akıllısın da güzelim birşeyi hesaba katmadın. 9.5 aydır gece her uyandığında emerek uyuyan bu bünye, şimdi ne yapacaktı?!!

8 Responses to “ “Terkedildim!”

 1. my little world dedi ki:

  geçmiş olsun mu desem,hayırlısı olsun mu desem bilemedim en sonunda buna da şükür demeyi uygun gördüm.benim sıpa 5 ay sadece uyuyarak emdikten sonra,5. ay tamamen ilişiğini kesmişti benle,dünya başıma yıkılmıştı ama insan alışıyor..bir de bizimki her türlü ten temasına da gıcık..uzaktan herkese gülücükler saçıyor,sarılınca öpünce ağlıyor,bir kere bile aynı yatakta uyumadık,bunalıyor hanım.birlikte yatıyorsanız öyle idare edebilirsin biraz da..ben kokusunu bile özlüyorum 🙁

  • tuba dedi ki:

   zaten senin sıkıntıların gibi sıkıntıları bildiğim için 9.5 ay emdi diye söylenmeye utanıyorum, şükrediyorum ama üzüldüm tabi yine de..aynı yatakta yatıyoruz ama sarılmak falan nerdeee! saç yolmak falan var anca:) bu melisler defneler azıcık cadı mı ne:)))

 2. guney dedi ki:

  Öncelikle o bünyeyi bir güzel yerim ben. Zaten her fırsatta yiyorum da.
  O bıcırık bizi beğenmez tavırlar sergilemeye başlamış olabilir koca kız oldum diye, ama gece ağlayarak uyanınca yanında onu sakinleştirecek olan yine bizden başkası olmayacak. Emerken daha kolaydı tabiki bu iş ama şimdi türlü numaralarla 15 dakikada tekrar uykuya dalmaya başladı ki ilk günkü 2 saatlik skordan sonra kayda değer bir gelişme…
  Emziği bırakmasın da, sanki o yıkım olur gibi geliyor şimdi bana…

  • tuba dedi ki:

   canım kocam:) zaten senle benim ekip çalışmamız olmasa napardık bilmem?:)) animasyondan tut, yemek yedirmeye, uyutmaktan, gece 2-3 eğlencelerine tam zamanlı cangama:) de emziği bırakmasın hakkaten ya!!

 3. nesteren dedi ki:

  ay bir devir kapandı desene?
  büyüdü mü artık bu minnoş şimdi?
  çok zor cidden senin açından.
  emzirmek şahane birşey.
  ben de keşke diyorum 2 yaşına kadar emsede sonra direk çatal kaşık olayına geçsek, kendi yemeğe başlasa.
  böylece ek gıda filan hiç uğraşmasam.
  kırsam yumurtayı önünee 🙂

  • tuba dedi ki:

   kapandı valla bir devir! hem de yüzüme şaaakk diye!:) artık büyüdü de kendi kararlarını bile veriyor. ek gıdayı da büyütme gözünde, alis cik hemen alışır inşallah. sizin doktor ne der bilemem ama bizimki 6 ayı beklemeyin, 4. ayda ufak ufak başlayın demişti. sorunlar oldu ama epeyce iyi gitti. 2 yaşına gelmeden yumurta da kırılıyor merak etme, ben omlet yapcam mesela yarın:)

 4. Pelininstyle dedi ki:

  Iste boyle de hin ve cadilar:) ya bi de iyi tarafindan bak biraktirmak icin kafayi siyirmican:)

  • tuba dedi ki:

   tek tesellim o zaten pelin yaa, 2 yaşına gelip de memeeee diye bağırıyor olmayacak en azından:))

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir