Defne yemeğini kendi yer! Yersen:)

Tamam henüz çok başarılı olduğu söylenemez! Ama en azından çabalıyor. İşte bir “Defne ve Bulgur pilavı” hikayesi!

 

– Neee, artık yemeğimi kendim mi yicem?!!

 

 

– Kaşığın bu tarafını mı alcaktık ağzımıza?!

 

 

– Yok ya, annem böyle böyle yapıyodu sanki..

 

 

– Tabağı yaklaştırsam hayat kolaylaşır mı acaba?!!

 

 

– Hayır hiç kolaylaşmadı!

 

 

– Hah, oldu sanki!:)

Yapabiliyor işte, bu da görüntülü ispatı:)

 

10 Responses to “ “Defne yemeğini kendi yer! Yersen:)”

 1. Niffea dedi ki:

  Vallahi Defne kendi yer mi yemez mi bilmem ama ben onu kitir kitir yerim, masllah kuzucuga;-)

 2. nesteren dedi ki:

  valla niffea kıtır kıtır yerse ben de çıtır çıtır yerim. hiç anlamam.
  ya geçen gün 5 aylık çocoonun kendi kendine yediğini söyleyen biri vardı. beni de bunalıma soktu bizimki daha emziğin yerini tutturamıyor diye.
  meğersem abartmış o. abartmış dimi?

  • tuba dedi ki:

   Abartmış tabi! 5 aylık kendi yiyen bebek mi olur, yuh! Valla bizimki de 5 aylıkken emziği bile tutturamıyordu, şimdi ki durum da bu, bununla bile ailecek gurur duyuyoruz yani, anla durumu sen:))

 3. Pelininstyle dedi ki:

  Juliette uç gün yemek yememek için direndi meger kendi yemek istiyormuş döke saca başladık biz de arada sıkılıyor benden de alıyor ama bakalım 😉 hadi defne kuzusu aramıza hosgeldin:)))))) büyüdü artık yaaaa

  • tuba dedi ki:

   Ay Allahım bu kızlar aynı şeyleri hep aynı zamanlarda mı yapmak zorundalar:) Bari kısa zamanda kendi başlarına doğru dürüst yeseler de biz de rahat etsek:)

 4. serpil dedi ki:

  merhaba tuba, konuyla alakasız bir sorum olacak sana. sen ve defneyi çok severek takip ediyorum çok güzel bir anlatım dilin var. alakasız olarak sormak istediğim sey ise su: yakında yeni bir eve tasınacagız inşallah ve müteahhit içini istediğimz gibi yapacak. bense aynen senin mutfak dolaplarının rengi gibi olanları begeniyorum ve bunu yaptırmak istiyorum ama renkten dolayı karsı cıkan çok, bence cok asil ve kullanışlı duruyor bu renk senin bu konudaki fikrin nedir sence bende senin gibi yaptırmalı mıyım ve ayrıca kapılarımı da senin kilerle aynı renkte yaptıracagım yani mutfakla aynı.. böyle olunca bir karmasa da olmayacak ne dersin? ne kadar da alakasız oldu değil mi blogunla kusura bakma lütfen ama senin gibi zevkli birinin fikrini almak istedim:) sevgiler

  • tuba dedi ki:

   merhaba serpil, hiç alakasız olmadı merak etme:) biliyor musun bilmiyorum ama benim işim bu zaten, mimarım:) bizim mutfak dolaplarında alt kapaklar meşe kaplama, üst kapaklar parlak beyaz lake. ben çok severek yaptırdım, çok severek de kullanıyorum. açık renk hem ferah ve geniş gösteriyor hem de tozu lekeyi daha az gösteriyor. senin dediğin gibi bizim kapılar da meşe kaplama. hatta yerlerimiz de meşe parke. insanlar genellikle daha koyu renklere alışkın oldukları için başta meşeyi yadırgıyorlar, mesela bizim karşı komşumuz abim, o da koyu renk yaptırdı, şimdi pişman oldu. sen o karşı çıkanlara de ki şimdi bütün iyi, bilinen inşaat firmaları yeni projelerinde açık renkleri tercih ediyorlarmış de:)) şaka bir yana ben kişisel olarak memnunum, ama tabi önemli olan senin içine sinmesi, ne de olsa kullanacak olan sensin.

 5. serpil dedi ki:

  aa nasıl biliyorum ama kime neyi soracagımı:) ne güzel bir tesadüf olmuş bu böyle.. bir mimara sorulması gereken bir seydi bu zaten ve sanslıyım ki sana denk gelmişim:) ben de serpil, diyetisyenim izmirdeyim tanıstıgımıza cok memnun oldum …

  • tuba dedi ki:

   ben de memnun oldum Serpil:) yardım edebileceğim birşeylerde olursa elimden geleni yaparım seve seve..izmire gelirsek de kapını çalarız o zaman burda bir diyetisyenimiz var diye:)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir