Bir Defne bir pazar ne yapar?

Bir çocuğun en güzel hali yolda, arabada uyuyan halidir arkadaşım! Ben bunu bilir bunu söylerim! Biz bu mutluluğu pek sık yaşamadığımız için bu pazar yaşayınca bir havalara girdim sorma gitsin! Ondan bu bilmiş bilmiş laflarım. Hayır, madem arada bir yaşıyorum bari tadını çıkarayım dimi ama?

Bu pazar hava iyi mi kötü mü, yağmur yağar mı derken geldik gaza, Çamlıdere’de bulduk kendimizi. Açıkhava, yürüyüş derken günün esas anlam ve önemini oluşturan bol gıda kısmına geçtik tabi! Yedik, içtik, gezdik dolaştık, Defne’yle top teptik, bedenen yorulmuş, ruhen dinlenmiş, görmemiş güneşi bulmuş yanakları al al olmuş halimizle döndük evimize.

Defne de yolda giderken gelirken uyudu ya, mızmızlanmadı ya onu da öptük, yedik, yumulduk, bitirdik! Maşallah deyiverin, hep böyle olur inşallah diye de ekleyin. Hadi ama!

Günün özeti…

 

 

Top oynadık, yerlerde yuvarlandık. (Herşeyi kurcalayan “elli böcük” Defne çimlere dokunmayı hiç sevmedi. Yerde yuvarlanırken bile göbek temasını koruyup elleri havada tutmayı becerdi!)

 

 

Ailecek yürüyüş yaptık! (Resimdeki yer cücesini bulunuz.)

 

 

Şarkı söyleyip alkış yaptık. (Belki aralarda biraz bağırmış da olabiliriz.)

 

 

Hala lansmanını yapamadığımız iki dişi sereserpe gösterdik. (Dikkatli bak, orda işte, kocaman.)

 

 

Süpürgeyi gören Defne “Hayatımda birşey eksikti, işte şimdi tamam oldu!” dedi. (Evet, biraz cadı olabilir ama tatlı cadı. Belki biraz da acı-ekşi:))

 

 

Günün sonunda “oohh annemden de kat kat güzelim” pozları verdi.

 

 

Halbuki bayağı bana benziyordu bence:))

 

 

10 Responses to “ “Bir Defne bir pazar ne yapar?”

 1. E.Nnural Çıngı dedi ki:

  canlarım çok güzel çıkmışsınız,bende olsaydım ,bende defneye yumulsaydım.

 2. nesteren dedi ki:

  Ayyynı sen aynıı.
  ne güzel yapmışsınız.veletleri çıkarıp oksijene boğmalı ki eve gidince kütük gibi uyusunlar dimi?
  hayaller hayaller 🙂
  bu arada dişleri gördüm, montuna bayıldımm.

  • tuba dedi ki:

   aynı ben dimi nesteren?! ya açık hava süper oluyor gerçekten, Defne’ye maalesef kütük etkisi yapamasa da daha erken ve kolay uyuyor:) Montu da yollayayım Alis’e seneye de o giysin:))

 3. hacer karpuzoğlu dedi ki:

  Canlarım benim çok keyifli mutlu bir gün geçirmişiniz.Her gününüz böyle güzel geçsin inşallah.Sizi ne kadar çok özlemişim.

 4. kesinlikle aynı sen 🙂

 5. my little world dedi ki:

  aynı sen demeye gelmiştim (gerçekten) ama denmiş zaten:))için rahat olsun yani,el çırparak bağıran fotoğrafına da diyecbayıldım diyecektim,sonra baktım ki süpürgeliye haksızlık ediyorum ve tabii sondan bi öncekine,en sondakine,en baştakinee ooof of,bu defne çok tatlı..bloglar aleimnde boşalan Defdef kontenjanını dolduraxak ileride..ben de diyeceğim ki hoooopp ben onu popüler olmadan önce de seviyordum..di mi ama?

  • tuba dedi ki:

   yaa aynı ben dimi:)) çevremdekiler sana da benziyor ama defne güzel sen çirkin diye dalga geçiyorlar benimle! süpürgeli nasıl ama gerçek mesleğini buldu defne: cadılık:))

   tabi canııım, ileride ünlü olursa, ben onu avuçiçinden hallice hallerini biliyordum dersin:) sen blogun demirbaşı oldun zaten:)) defne’yle tuba, nuray’la melis’i öpeeer çok!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir