Ne? Beşiktaş’ın maçı mı varmış?

 

Pek tabi ki her modern (!) Türk annesi gibi bu televizyon olayına ben de karşıydım. ” Aaa ne televizyonu canım, ben kızımı oyunlarla, şarkılarla, kitaplarla büyüteceğim, televizyon dediğin tembel anne işi” diye yine tükürdüğümü yalayacağım, ama henüz bunu bilecek olgunlukta olmadığım bir konuda daha atıp tutuyordum. Defne elbette ki akşamları sakince kucağıma oturacak hatta mümkünse uzanacak, bir kitabın resimli sayfalarına bakarak masallar uyduracağız, sonra öpücüğünü aldığı gibi doğru yatağına, melekler gibi uyuyacak, büyüyünce de benim okuduğum kitaplar sayesinde pek entellektüel, pek sosyal bir kişilik olacak. Sanıyordum. Bu senaryoda TV’ye hiiiç mi hiç yer yoktu. Bir süre sonra tükürdüğümü yalamak isteyip onu bile beceremeyeceğimi nereden bilirdim ki!

Haftasonu, düzeni, saati azıcık şaştı diye (valla azıcık, bizim bir suçumuz yok!) akşama doğru aldı mı Defne’yi bir çılgınlık, bir delilik, bir ne yapsam ne etsem de odalara sığamasam, yataklarda yatamasam, kudursam da kudursam hali! Aldı valla. Güney’le seferber olduk. Oynatalım? Cık. Mız mız mız. Gezdirelim? Cık. Mız mız mız. Uyutalım? Cık. Mız mız mız. Ee biz de insanız canım, ana baba olduk diye sabır gani gani ama sınırsız da değil ki! Birden sol omzumuzda birer şeytan belirdi, ” Aç TV’yi 5  dakika 5 dakikadır, otursun izlesin sıpa.” dedi. Hay ağzını öpeyim, ne güzel söyledin diye, açtık bir heyecan TV’yi. Verdik Luli’yi. (Evet bir Baby TV’miz bile yok.) İlk bir iki dakika evi kaplayan sakinlik, gözlerimizdeki parlama, seyrettiği şeyin pat diye bitmesiyle Defne’nin cırlamaya geri dönmesiyle sönüverdi. Bir TV macerası da başlamadan sona erdi.

Hayır canım, Defne var diye hiç TV açmayacak kadar deli değiliz, ama elimizle seyrettirmeye teşvik edecek kıvama yeni geldik!

Dün akşamki Beşiktaş maçına gösterdiğin ilgiyi Luli’ye göstermedin ya Defne, hatrı kaldı valla!

12 Responses to “ “Ne? Beşiktaş’ın maçı mı varmış?”

 1. LEVENT KAYAR diyor ki:

  OY MAŞALLAH YAAA NASIL TATLISIN SEN ÖYLE

 2. Fırat Çıngı diyor ki:

  Beşiktaş’ın ender kazandığı maçını açmanız iyi olmuş. :)

 3. nesteren diyor ki:

  ay maşallah bakışlarını sevsinler.

  ben de açmıyorum bütün gün. akşam eşim gelince açılıyor. o yüzden kesinlikle seyrettirmicem diye yüksekten atamıyorum bu konuda.biz seyrederken ondan seyretmemesini beklemek de saçmalığın daniskası olur.ne yapıcaz bakalım.

  • tuba diyor ki:

   tabi canım bilgisayar, tv bu kadar hayatımızın içindeyken yokmuş gibi davranmak saçma olur zaten de ipleri tamamen vermemeye çalışma çabası olacak galiba bizimkisi. en azından bir süre:))

 4. Sessizce diyor ki:

  Oy maşallah o bakışlara bak tam yemelik.
  Bunları büyüdükçe zaptetmek zorlaşıyor, o an ne sakinleştirecekse ister istemez eline tutuşturuyoruz. önceden kumandaları köşe bucak kaçırırken şimdi al canım kumanda mı istemiştin modundayız :)
  Biz de ilk altı ay zinhar tv izletmedik yanında açmadık bile. Ama şimdi açılıyor tv ister istemez, programlara pek itibar etmiyor ama reklamlara kitleniyor.

  • tuba diyor ki:

   Bu sıpalar tükürdüklerimizi bir bir yalattırıyor bize dimi?:) bizimkini de bıraksak kuzey-güney bile izleyecek oturup:)

   • Fırat Çıngı diyor ki:

    Hop hop, bi dakka!! Kuzey-Guney derken?? Haa, bu yaştaki kıza kıvanç tatıltuğ izleteceksiniz yani? Amcasının gözü önünde hem de???

    Töbe töbeee

    • tuba diyor ki:

     yoo amcasının görmesine gerek yok, hem kıvanç olmasın dersen, Mehmet Günsür var diğer kanalda, o da olur:))

 5. E.Nnural Çıngı diyor ki:

  beşiktaş maçmı kazanmış diye şaşırmış çocuk!!!!
  benim kızım zaten fenerli olucak babaannesi gibi

  • tuba diyor ki:

   hakkaten anne yaa:) beşiktaş’ın maç kazandığı pek nadir oluyor malum:) fenerbahçeli olabilir mi bilemem bu babayla, dede varken:)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: