Matematiğe gel!

 

Defne 8.5 aylık bir bebektir. Haftasonu süslenip püslenip, yanına anasını, babasını, eşyalarının olduğu bebek çantasını da alıp, Başak’la Uğur’a ev gezmesine gitmiştir. Giydiği kıyafetlerin de etkisiyle hanfendi bir kişilik gibi görünmektedir. Herşey dört dörtlüktür. Ama o da ne? Bebek çantasında sadece bir bez vardır, ve bundan kimsenin haberi yoktur. Bu durumda “hanfendi kişilik Defne” gittiği gezmede kaç bezlik muamele yapmıştır?

Cevap veriyorum: 4!

İkisini kapalı tribünde, ikisini açık yeşil sahalarda:)

Akılsız ananın cezasını babalar çeker hesabı markete koşturulan Güney’i, kapıda ev ahalisi ve lavaboda yıkanıp havluya sarılmış bir Defne karşılamıştır.

Demek ki neymiş, her” hanfendi” görünüşün altında serseri bir ruh yaşayabilirmiş:)

3 Responses to “ “Matematiğe gel!”

 1. LEVENT KAYAR diyor ki:

  MAŞALLAH

 2. my little world diyor ki:

  ay maşallah ona yaa.çok tatlı gene ..bağırsaklarına da maşallah..iyi çalışmışlar:)) diş çıkarırken iyi çalışırlar diyor doktor..öyle mi sizde de?

  • tuba diyor ki:

   bizde hala dişten haber yok..defne daha 4 aylıkken gaza gelip başlamıştık diş mi çıkarıyor demeye ama o noktada kaldık:) bağırsaklar ondan mı çalışıyor dersin, diş mi geliyor yoksa?!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: